A fost o seară cu emoții, dar și cu multă bucurie. Naționala de fotbal a României a învins Israelul cu 2-1, în Ungaria, și s-a calificat la Euro 2024, după 8 ani.
În București, mulți suporteri au urmărit meciul cu sufletul la gură, în localurile din Centrul Vechi.
Iar rezultatul partidei a provocat un adevărat val de entuziasm.
Fiecare fază a meciului a fost trăită cu intensitate de suporterii echipei naționale care au văzut meciul cu Israelul în acest local. Evident, golurile au dat startul uralelor.
Partida câștigată de „tricolori” cu 2-1 în fața Israelului i-a adus echipei naționale calificarea la Campionatul European din Germania.
Marți, echipa natională va juca, la București, cu Elveția, ultimul meci din grupă.
