La examenul de titularizare din Prahova, primele rezultate au fost publicate la sediile inspectoratelor școlare și pe platforma titularizare.edu.ro. Dintr-un total de 748 de candidați, doar 7 dintre aceștia au obținut nota maximă (10) la proba scrisă. Aceste rezultate remarcabile au fost obținute de profesori de limba și literatura română, limba latină, educație fizică și educație socială. Profesorii din Prahova care au obținut nota 10 la acest examen sunt: Nicolae George Bucur (educație fizică și sport), Maria Georgiana Stoica (educație fizică și sport), Andreea Elena Năstase (educație socială), Anca Meiroșu (limba latină), Andreea Constantinescu (limba și literatura română) și Denisa Elena Popescu (limba și literatura română).
Pentru a trece examenul de titularizare, candidații trebuiau să obțină cel puțin nota 7 la evaluarea scrisă.
