După egalul cu FCSB și victoria împotriva Chindia Târgoviște, Petrolul Ploiești încheie sezonul regulat cu un meci împotriva Sepsi Sfântu Gheorghe în deplasare. Partida este programată sâmbătă, 4 noiembrie, la ora 16.45. Pentru a evita aglomerația de pe Valea Prahovei, echipa va alege să se deplaseze cu trenul până la Brașov, de unde va continua cu autocarul către Sfântu Gheorghe.
