Sportivul secţiei de nataţie a CSM Ploieşti, Fabian Păun (2009), a obţinut o performanţă remarcabilă la Campionatul European de Biatlon-Triatlon-Laser Run desfăşurat în Madeira (Portugalia), devenind campion european la biatlon cu echipa „Under 19” a României.
Convocat la lotul naţional după ce a devenit vicecampion naţional la categoria U19 în acest an, sportivul ploieştean a contribuit la succesul delegaţiei României în competiţia continentală.
Rezultatul confirmă progresul constant al lui Fabian Păun, unul dintre cei mai promiţători sportivi ai secţiei de nataţie a CSM Ploieşti, şi reprezintă o nouă performanţă importantă pentru sportul ploieştean pe plan internaţional.
Felicitări lui Fabian Păun, antrenorilor săi şi întregii delegaţii a României pentru titlul european!
